Zabiegi

terapia_manualna1

Terapia indywidualna

45-minutowa terapia, podczas której w zależności od problemu terapeuta dobiera odpowiednie metody i techniki terapeutyczne.  Zazwyczaj jednostka taka opiera się na terapii manualnej i technikach osteopatycznych. Jednostka terapeutyczna skierowana do pacjentów w stanach ostrych i podostrych, a także przewlekłych zespołach bólowych.

cwiczenia

Ćwiczenia indywidualne

45-minutowe ćwiczenia, podczas których terapeuta w zależności od problemów pacjenta dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń. Jednostka skierowana dla pacjentów, których głównym celem jest poprawa stabilizacji i siły mięśniowej, rozciągnięcia mięśni i nauka ćwiczeń do wykonywania w domu. Podczas ćwiczeń indywidualnych przygotujemy Państwa również do powrotu do aktywności sportowej, ukierunkowując ćwiczenia na daną aktywność (np. powrót do nart).

massage

Masaż klasyczny

Masaż ma na celu działanie lecznicze lub relaksacyjne, poprzez wykonywanie określonych ruchów (w określonym tempie i z określoną siłą). Wykonywany jest zgodnie z przebiegiem mięśni , naczyń krwionośnych i limfatycznych (od obwodu, w kierunku serca). Powinien być bezbolesny, wykonywany  ręcznie przez terapeutę. Zabieg 30 minutowy.

 

taping

Kinesiology Taping

Zabieg polegający na badaniu, a następnie aplikacji specjalnych plastrów, o parametrach zbliżonych do właściwości skóry. Plastry te wspomagają funkcjonowanie układu ruchu. Stosując różne metody aplikacji plastrów (poprzedzone badaniem) możemy wpływać między innymi: na redukcję bólu, poprawę zakresów ruchu, zmniejszanie obrzęków.

 

fizo

Fizykoterapia

Część fizjoterapii, w której działającym na organizm bodźcem, są bodźce fizyczne (generowane przez naturę, bądź wytwarzane przez specjalistyczne urządzenia). Zadaniem zabiegów fizykoterapeutycznych jest przede wszystkim działanie przeciwbólowe , przeciwzapalne, przyspieszające gojenie tkanek. Bardzo często również  wykorzystywane są w leczeniu obrzęków, wysięków i wylewów oraz blizn. W naszym gabinecie zapraszamy Państwa do korzystania z następujących zabiegów:
Elektroterapia (galwanizacja/jonoforeza, prądy interferencyjne, prądy TENS, prądy DD – diadynamiczne, elektrostymulacja) (15-20 min)
Laser (punktowy)
Pole magnetyczne (20 min)
Ultradźwięki/fonoforeza (8 min)

DO GÓRY