Rehabilitacja, fizjoterapia, terapia manualna Warszawa Ursynów

Autor: / czwartek, 19 Luty 2015 / Opublikowano wArtykuły

Droga do osiągnięcia pełnej sprawności po urazie lub wypadku często jest bardzo długa, ale współpraca fizjoterapeuty i pacjenta zwykle przynosi zadowalające efekty – czasem nawet wykraczające poza oczekiwania.

Trzy podstawowe kroki do odzyskania sprawności to:

  1. Odpowiednia diagnoza – fizjoterapia, tak jak i inne związane z medycyną dziedziny, ma swoje metody diagnostyczne, które wykorzystuje do oceny stanu pacjenta na różnych etapach. Dzięki właściwej diagnozie możliwe jest zaplanowanie odpowiednich dla danej osoby i jej dolegliwości metod leczniczych.

  2. Rehabilitacja – czyli realizowanie założonego na podstawie oceny stanu pacjenta planu zabiegów i ćwiczeń. Podczas terapii stan pacjenta weryfikowany jest na bieżąco – kontroluje się jego zakres ruchu i skalę bólu i na tej podstawie stawia się nowe cele w terapii.

  3. Powrót do zdrowia – w efekcie zastosowania terapii manualnej lub innych wykorzystywanych przez fizjoterapię metod (np. fizykoterapii, hydroterapii itd.) stan pacjenta ulega poprawie i stopniowo powraca on do aktywności dnia codziennego. Na tym etapie fizjoterapeuta indywidualnie dobiera zestaw ćwiczeń i aktywności ruchowej dla pacjenta, umożliwiający mu sukcesywny powrót do sprawności.

Warszawa Ursynów jest miejscem, gdzie każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Zachęcamy do skorzystania z oferty Fizjoportu.

DO GÓRY